Transparent.png

איך לכתוב מאמר טוב בשישה שלבים

תמיד שנאתי לכתוב

השנה היא 1986. סוף כיתה י'. בחינת בגרות בחיבור. הנושא: "המצב הכלכלי החמור גורם לשינויים בהרגלי החיים של האזרחים". נושמת עמוק, לוקחת דף טיוטה, שולפת את העט האהוב עלי ומתחילה לכתוב. שעתיים אחרי ועוד כמה חודשים – הציון 88.

נשמע קלי קלות אבל עבורי זו היתה תוצאה של עבודה קשה, של התנגחויות עם אמונות פנימיות שליליות, של דפים ריקים שמביטים אלי ומחכים למוצא העט. אבל בזכות ההתעקשות (תודה אמא שלא וויתרת), בזכות השיטה (תודה למורה חדווה) וגם קצת בזכות עצמי הצלחתי.

מאז שאני זוכרת את עצמי שנאתי לכתוב. די מפתיע כשחושבים על זה. כשאת מוקפת באנשי ספר, אנשים שכותבים להנאתם ולמחייתם, אנשים שהשפה עבורם היא ערך כמעט עליון, די מפתיע וגם מרגיז שאת לא כזאת. סיכומי השיעור שלי היו קצרים כמו גם התשובות במחברת ושיעור חיבור היה שנוא נפשי. על מה לכתוב? הנושא הזה בכלל לא מדבר אלי? איך לפתח ראשי פרקים לפסקאות? ואיך בכלל כותבים פתיחה מעניינת?! מכירים את זה?

מי היה מאמין שהיום, יותר משלושים שנה אחרי, אני אכתוב להנאתי ולפרנסתי. ויותר מכך – אני אלמד אחרים לכתוב.

חדש.jpeg
קצת עלי

רחלי לביא דגן, גרה בהולנד בחמש עשרה השנים האחרונות עם בעלי ושני ילדינו הבוגרים.

 

איך הפכתי להיות בלוגרית? כאשר עברנו לגור בהולנד נולד לי, כמעט מבלי להתכוון, עסק לטיולים. באופן אינטואיטיבי הבנתי שעסק כזה צריך שיהיה לו אתר ובלוג. הקמתי אתר והתחלתי לכתוב בלוג.

לאחר שלוש שנים של עבודה, למידה וצמיחה נחת על הסף האתגר הגדול בדמות קורונה ומצאתי את עצמי ללא טיולים אבל עם בלוג וותיק ומכובד ועם תשוקה גדולה לכל מה שקשור בו. אני חיה, נושמת וחולמת על הבלוג.​

גיליתי אהבה גדולה לכתיבה, לצילום ובעיקר לתכנון הפוסטים ולטיפוח קהל הקוראים והעוקבים שלי בכל הפלטפורמות בהן אני פעילה. 

לאחר קריאה ומחקר הבנתי שמה שאני עושה זה למעשה בנייה של אסטרטגיית תוכן ואני קוראת לזה – מעטפת תוכן. למה מעטפת תוכן? כי אני יוצרת מכלול תכנים בפלטפורמות השונות אשר עוטפים את הקוראים שלי ומעניקים להם חוויה מעניינת, מסקרנת, נדיבה ואטרקטיבית, כזאת שגורמת להם לחזור אל הבלוג שלי שוב ושוב.

 

ועכשיו אתם כאן כדי ללמוד לעשות את זה גם.

אסטרטגיית תוכן - הדבר הבא

שנת 2020 הביאה עמה גם כמה התפתחויות חיוביות למרבה המזל. הרבה עסקים נתקלו בקשיים עצומים ומנגד – עסקים שהקדימו לקרוא את המפה והתאימו עצמם לשינוי, הרוויחו בגדול.

 

בתקופה בה החיים שלנו הופכים יותר ויותר דיגיטליים, רק עסק שיתאים עצמו לצרכים הדיגיטליים של לקוחותיו, יבטיח את עתידו. שנת 2020 לימדה אותנו שעסק צריך נוכחות דיגיטלית. הנה כמה נתונים שפירסמה חברת וורדפרס השנה:

409 מיליון אנשים קוראים בלוגים כל חודש

70 מילון פוסטים נכתבים בכל חודש

חברת Semrush פירסמה בדוח השנתי שלה את התחזיות לשנת 2021. המסקנה העיקרית היא שאסטרטגיית תוכן הופכת להיות כלי שיווקי ראשון במעלה. היא עוקפת את הקידום האורגני (SEO) ואפילו את הקידום ברשתות החברתיות.

 

מה זה בלוג עסקי ולמה צריך אותו

בלוג עסקי או בלוג תומך עסק הוא התוצר העיקרי של אסטרטגיית התוכן של העסק שלך. אבל רגע, בואו נתחיל בהתחלה: כבר הסכמנו ש (כמעט) כל עסק צריך נוכחות דיגיטלית ושכמעט כל עסק צריך אתר. אבל מה עושים עם האתר הזה ואיך דואגים שלקוחות פוטנציאליים ימצאו אותנו בתוך ים האתרים שגוגל מציע לנו, הגולשים?

בלוג עסקי הוא התשובה. בלוג עסקי שהוא חלק מאסטרטגיית התוכן של העסק – קטן כגדול – יגרום לאתר שלכם לבלוט, לצוף מעל גלי גוגל, להיות ייחודי ומעניין.

 

בלוג עסקי מאפשר לנו ליצור ולבסס  את האוטוריטה המקצועית שלנו, לבנות קשר עם קהל היעד שלנו, לחזק את המותג שלנו ולחזק את האתר שלנו בגוגל.

 

אז יש לנו אתר ויש לנו בלוג ועכשיו צריך לכתוב. מה כותבים? כמה כותבים? אילו נושאים נכללים בבלוג ואילו לא ואיך מילות מפתח מתקשרות לכל זה? יש כמה נושאים שצריך ללמוד ולהבין לפני שכותבים בלוג עסקי מצליח – כזה שממגנט גולשים והופך אותם ללקוחות. את כל אלה אני כמובן מלמדת בקורס הדיגיטלי שלי ואתם מוזמנים להציץ כאן ברשימת הנושאים הנלמדים בקורס.

 

הפעם אני רוצה לתת לכם את הצ'ק ליסט שלי לכתיבת מאמר טוב.

 

מתנה ממני

רוצים לקבל את הצ'ק ליסט שלי לכתיבת פוסט/מאמר טוב? 

אני אוהבת שיטות קלות ליישום ולכן פיתחתי שישה שלבים ליישום מיידי.

מה עליכם לעשות?

  • לכתוב שם ואי-מייל

  • לאשר שאתם רוצים לקבל ממני במייל עוד טיפים לכתיבת בלוג מוצלח

  • ללחוץ על הכפתור

שנהיה חברים?