אמסטרדם למטייל

אמסטרדם - לטייל בדרך מקורית

הרשימה עשויה להכיל קישורים של תוכנית שיתופים שמשמעה שאני אקבל עמלה צנועה על הזמנה דרך קישורים אלה ללא כל השפעה על המחיר עבורכם.

אמסטרדם. מה לא נכתב עליה? עיר התעלות והגשרים, עיר החלונות האדומים, שוק הפרחים הצף, העיר של אנה פרנק וגם של חובבי הקופישופס. אני אוהבת את אמסטרדם בשל האווירה שלה, יש בה תמהיל מרתק של רומנטיקה כפרית ומודרניזציה עירונית. אני אוהבת את אמסטרדם בשל הארכיטקטורה שלה, הסטוריה ומבנים בני מאות שנים לצד אזורים תעשייתיים שהופכים לאזורי מגורים, מפגש ויצירה. אני אוהבת את אמסטרדם בשל ההיצע התרבותי שלה, מוזאונים גדולים לצד קטנים, גלריות, תערוכות, פסטיבלים. אני אוהבת את אמסטרדם כי היא תמיד מקבלת אותך בזרועות פתוחות, בקיץ, באביב, בחורף ובסתיו.

אתם כבר מכירים אותי קצת ויודעים שבבלוגזין שלי אני אוהבת לתת לכם הצצה להולנד הפחות מוכרת לתיירים. כך גם כאן בדף על אמסטרדם.

מה תמצאו במדריך אמסטרדם למטייל

 

*כאן תוכלו לבחור מוזיאון מתוך הרשימה הקצת אחרת שלי; 10 מוזיאונים קטנים ופחות מוכרים מאלה הגדולים אבל לא פחות מעניינים ומלמדים על המסורת והתרבות המקומית, ממוזיאון התיקים, דרך מוזיאון התלבושות המסורתיות ועד למוזיאון הכנסיה בעליית הגג.

 

*אולי אתם חובבי וינטג' ורוצים לבקר בחנויות וינטג' בעיר (ויש לא מעט כאלה, מסתבר. גם בחלק הצפוני של העיר, מעבר לנהר וגם במרכז);

*מחפשים השראה באחת מחנויות העיצוב והקונספט שבעיר? הכנתי עבורכם רשימה של כל חנויות העיצוב בהן תוכלו למצוא פרטי עיצוב מקוריים של מעצבים הולנדיים אשר מייצגים את העיצוב ההולנדי הידוע בכינוי Dutch Design. לצד חנויות העיצוב הקלאסיות הוספתי חנויות קונספט המשלבות עיצוב, אופנה וגרפיקה וחנויות המשלבות פריטי עיצוב, דקורציה ווינטג'. בסך הכל 31 חנויות מלאות כל טוב עיצובי!

הרשימה מחולקת לפי אזורי העיר: מרכז אמסטרדם בתוך חגורת התעלות, אזור המערב הישן והחדש, כמה חנויות באזור המזרחי של העיר ואף בדרום

 

*כמובן שאני מציעה לכם גם רשימה של מלונות מיוחדים באמסטרדם – שמונה מלונות וכל אחד בעל ייחוד משלו.

*אם אתם מגיעים עם רכב לעיר תוכלו למצוא כאן גם חניה המתאימה לצרכים שלכם – במרכז העיר או חניוני חנה וסע עם הסברים מפורטים.

מה סוד הקסם של אמסטרדם

לפני שתקפצו למים העמוקים (טוב, האמת שהמים בתעלות אמסטרדם לא מאד עמוקים) אספר לכם על התגובות שקיבלתי כאשר שאלתי אנשים מהו סוד הקסם של אמסטרדם.

הנה כמה מן התשובות שקיבלתי:

האסתטיקה המיוחדת שלהעיר על תעלותיה (100 קילומטרים של תעלות) וגשריה (1500 גשרים); הניגודים שרק כאן יכולים להתקיים זה לצד זה, בין שמרנות וליברליות, בין הסטוריה וקדמה; הפסטורליות שלה - אמסטרדם היא עיר שנראית כמו כפר; עיר נעימה ונינוחה, עיר שלא ממהרת גם אם אתה ממהר והתשובה שהכי אהבתי – עיר שמחייכת אליך!