top of page

פוסטים מומלצים

כאן תצלמו תמונות משגעות לאינסטגרם שלכם!

עודכן: 31 במרץ 2019

איך בוחרים את עשר התמונות הכי יפות והכי מאפיינות של הולנד?

התחלתי בנבירה באינספור התיקיות שלי במחשב וחיפשתי תמונות יפות ואופייניות לנוף ההולנדי. ואז שאלתי את עצמי – מה זה בעצם נוף הולנדי טיפוסי ונזכרתי שקראתי פעם שיר של משורר הולנדי על תבנית נוף מולדתו. בשיר "זכרונות מהולנד" מתאר המשורר הנדריק מרסמן את נופי ארצו בסגנון לקוני ריאליסטי. אינני עוסקת בכתיבת שירים ואף לא בתרגום אבל הפעם החלטתי לנסות. השיר מעביר במילותיו הפשוטות ובמקצב המונוטוני שלו מערכת יחסים הפכפכה של המשורר עם מולדתו.

הנה תרגום נסיוני שלי לשירו של מרסמן משנת 1936.


בחושבי על הולנד

רואה אני נהרות רחבים

מתפתלים לאט

דרך שפלה אינסופית


שורות בלתי נתפסות

של עצי צפצפה

כנוצות ארוכות

מתנפנפות בראשם


ובמרחב הנהדר

שקועות

חוות

פזורות בנוף הארץ


מקבצי עצים, כפרים,

מגדלים גבוהים,

כנסיות, עוד עצים

קשורים במרחב


האוויר נמוך

והשמש שוקעת

אט אט לתוך

גווני גוונים של אפור


ובכל המקומות

קולם של המים

כאיום תמידי

נשמע בחרדה.הולנד של מרסמן היא אפרורית ומונוטונית אבל הולנד שלי היא בת אלפי גוונים ולא רק של אפור. הולנד שלי היא גם ובעיקר כחול וירוק, מים ואחו, ערים יפות, ארכיטקטורה מאלפת ואסטתיקה מרשימה ובכל כולם שזורה הסטוריה רבת תהפוכות.


הנה עשרת המקומות בהם תוכלו לצלם תמונות נפלאות לאינסטגרם שלכם. עשר תמונות ואף לא אחת מהן צולמה באמסטרדם!


1. חוף הים


הגבול המערבי של הולנד כל כולו ים. בקיץ זרוע בתיירים ובהולנדים המשוועים לקצת שמש. בחורף, ריק מאדם, פוטוגני למדי.2. בתי הקוביה ברוטרדם


המוטו של האדריכל פיט בלום היה: "ארכיטקטורה היא לא רק יצירת מקום מגורים, היא למעשה יצירת קהילה". הוא תכנן שכונה שלמה של בתי קוביה שיחד יוצרים "גג עירוני" צהוב, אשר יקפיץ לכם בצבעוניותו את גלריית האינסטגרם שלכם.

כאן ניתן לקרוא עוד על בתי הקוביה.


3. קוקנהוף


מה יותר פוטוגני, צבעוני ומושך מאשר פרחים? בפארק קוקנהוף הידוע למעלה מ- 7 מיליון צבעונים, נרקיסים, יקינטונים, לילות, דליות, כלות ועוד פרחי פקעת רבים כמו גם תערוכות שונות.

הפארק פתוח במשך שבעה שבועות בשנה בלבד בתאריכים 21 במרץ עד 19 במאי (2019). כאן ניתן לקרוא עוד על פרח הצבעוני ועל הפארק.


4. הגשר בניימכן


נהר וגשר הם שני אובייקטים אשר לרוב מייצרים תמונות יפיפיות. בניימכן, העיר העתיקה בחלקה המזרחי של הולנד, אשר נבנתה על הגדה הדרומית של נהר הוואל, יש כמה גשרים. ניתן לעלות לגבעה ולהשקיף על הנהר וגשר הרכבת. כאן ניתן לקרוא עוד על העיר ועל מה יש לראות בה.


5. הינדלופן


בהינדלופן על חוף ימת האייסל בפרובינציית פריסלנד, בכל פינה, בכל סימטה או תעלה משתקף מראה קסום וציורי שרק מחכה להיכנס לגלריית האינסטגרם שלכם. כאן ניתן להתרשם מעוד פינות-חמד בפריסלנד.6. הפולדר


הפולדר ההולנדי הוא תמציתה של הולנד: מישור עד האופק. תעלות מים צרות. טחנות רוח. שמיים כאילו מצויירים ביד אומן. אמרת פולדר הולנדי, אמרת תמונת אינסטגרם מרהיבה. כאן תוכלו לקרוא על הפולדר ליד אמסטרדם וכאן על הפולדר הצעיר ביותר בהולנד.


7. תורן, הכפר הלבן


הכפר הלבן שכל בתיו צבועים לבן הוא אחד המקומות בהם כל אחד יכול לצלם תמונה בוהקת ומשגעת. אם תהיתם למה כל בתיו לבנים, כאן ניתן לקרוא על כך.8. אורק


בכפר דייגים כמו בכפר דייגים יש נמל, ובנמל סירות, חדישות וישנות, עתיקות ומודרניות. ואין יפה מאשר מים וסירה לרענן קצת את גלריית האינסטגרם שלכם. כאן ניתן לקרוא על הכפר היפה הזה.9. וואודריכם


נוף הולנדי טיפוסי ולא באמסטרדם! וואודריכם היא עיר-מבצר בדרום-מרכז הולנד ובה ביצורים, טחנת רוח, רחובות ימי-ביניימיים והכל בה כל כך ציורי. חפשו woudrichem בגוגל-מפס.10. דן בוש


לכאורה עיר הולנדית טיפוסית: במרכז הרובע העתיק, סמטאות צרות וציוריות, הרבה תעלות וגשרים. ובכל זאת – אחרת. כאן ניתן לקרוא על העיר היפה דן-בוש. 

רוצה לקבל עדכונים לתיבת המייל שלך? עדכונים על פוסטים חדשים, אירועים ושווקים בהולנד? כאן נרשמים לרשימת התפוצה של רק-עתיק.

392 צפיות

Comments


bottom of page