פוסטים מומלצים

קטגוריות בבלוג

יום טיול בצפון הולנד

עודכן ב: 25 ינו 2020

הצעה ליום טיול משגע בצפון הולנד


מבקרים בחלק הצפוני של הולנד? ביליתם בכפר היפה חיטהורן או אולי בדולפינריום? הגעתם כבר לצפון, אז בואו להכיר את אחד האזורים היפים בהולנד!

בואו ליום טיול בחלק הצפוני של הולנד. טיילו לאורך נהר האייסל ובקרו בשתי ערי האנזה שצמחו להן אי אז על גדות הנהר.

התחילו את היום בדוונטר. זוהי עיר מאירת פנים למבקרים בה; קטנה, נעימה, מסבירת פנים. העיר כאילו מובילה אתכם מנקודת שיא אחת לאחרת מבלי שתתאמצו.


יום בצפון הולנד, על נהר האייסל

בקרו בשכונת ההר, רדו דרך רחוב הוואל אל הכיכר המרכזית, טיילו בסמטאות שוקקות חיים ומלאות בוטיקים ובתי קפה טרנדיים.משם המשיכו אל זוטפן. גם היא עיר האנזה אשר הוקמה כבר בזמן האימפריה הרומאית כהתיישבות גרמאנית על נהר האייסל. בשנת 1046 ניתנה ההתיישבות כמתנה לבישופ מאוטרכט על ידי הקיסר הגרמני. או אז נבנתה הכנסיה וניתנו לה זכויות של עיר, זכות להקמת שוק ובית משפט. הדבר אפשר לשליטי העיר לנהל סחר פורה ובזכות מיקומה בין שני נהרות גדלה העיר ושגשגה.


יום בצפון הולנד, נהר הברקל זורם לתוך העיר

זוטפן היא עיר קטנה ושקטה יותר, אך לא פחות אטרקטיבית. לכו בעקבות המסלול המוצע בפוסט שלי ותגיעו לכל הפינות היפות של העיר העתיקה: שער המלח, קפה פליקן, חצרות פנימיות, כיכר העיר, מוזיאון הממתקים, הבזיליקה העתיקה והספריה המיוחדת ועוד.קריאה נוספת

דוונטר

זוטפן

צפון-מזרח הולנד

כתבה שלי על ערי ההאנזה במגזין גלובס
אהבתם את ההמלצות שלי? מוזמנים להירשם לרשימת התפוצה שלי בה אני מעדכנת על אירועים, שווקים, פסטיבלים ועוד ושולחת מדי פעם ממתקים הולנדיים כמו זה.


אינסטגרם רק עתיק.jpg

רוצה להתעדכן בדף הפייסבוק של רק-עתיק?

רוצה לראות את הולנד מבעד לעיני?

רוצה לטייל איתי במקומות נסתרים מעין התייר הרגיל?