פוסטים מומלצים

קטגוריות בבלוג

קח מקל, קח תרמיל, בוא איתי אל הולנד - היהלום בין הגבעות

מסלול טיול בטבע למשפחות – מזרח הולנד


בוץ ופאן ליד ניימכן


הכפר חרוסבייק נמצא דרום מזרחית לניימכן, סמוך לגבול עם גרמניה. האזור הוא כפרי ופני השטח מאופיינים בגבעות, אחו והרבה יערות. הגבעות נוצרו בתקופת הקרח הלפני אחרונה כאשר קרחון ענק גלש מאזור סקנדינביה דרומה. כאן הוא דחף שכבת קרקע ויצר רכס שמגיע לגובה של כמאה מטרים.הכפר שוכן בעמק ומסביבו גבעות והוא בעל אקלים מקומי מיוחד המאפשר גידול ענבים. בשנים האחרונות הפך הכפר והיין המיוצר בכרמים סביבו לאזור פופולרי לחובבי יין בוטיק והוא אף מכונה עמק היין של הולנד. ניתן לבקר בכמה מהכרמים ולתאם ביקור טעימות.


כרמים בסביבה

השם של הכפר רומז אל מעיין שנובע כאן כמו גם אל האחו הירוק הסובב אותו. המעיין נובע בסמוך לכפר, מנקז את מי הגשמים הזורמים אל העמק מכל גבעות הסביבה וממשיך לכיוון גרמניה.גבעות באופק

שם המסלול: נחל Leigraaf


מיקום: מחוז חלדרלנד, במרחק של כרבע שעה נסיעה מניימכן


למי מתאים: משפחות עם ילדים


אורך המסלול: כ 3.5 ק"מ


אופי המסלול: הנחל זורם במסלול גלי ומציע פינות חמד ואטרקציות לילדים. מומלץ להגיע באביב ובקיץ כאשר האזור עומד במלוא פרחתו. יש לקחת בחשבון שהאזור רטוב ובוצי ולא כדאי להגיע לאחר יום גשום. בכל אופן יש להצטייד במגפיים או בנעלי הליכה גבוהות.
חניה: הכנסיה הלבנה


witte kerk, De Horst

Ketelstraat 1

6562 LG Groesbeek

הכנסיה הלבנה. כאן חונים

תחילת המסלול: הולכים עם הכביש כמה מאות מטרים, הוא מתעקל ימינה וכעבור כחמישים מטרים מגיעים לכניסה לשביל, בצד ימין של הכביש.


המסלול אינו מסומן אך קשה להתבלבל. הולכים לאורך הנחל עד שמגיעים לכביש. בכביש פונים ימינה ואז שוב ימינה לרחוב Plakseweg. הולכים כקילומטר עד הפניה ימינה אל רחוב Ketelstraat שם נמצאת הכנסיה (ראו מפה).

נקודות עניין לאורך המסלול:

לאורך הנחל כמה גשרוני עץ שבוודאי יהוו אטרקציה ספורטיבית עבור הקטנטנים. עבור הגדולים שאינם רגילים בשכשוך בבוץ, יהיה זה אתגר לקפץ מעל שלוליות הבוץ ולא לשקוע.גשרונים והרבה הרבה בוץ

המסלול עובר בשטחים חקלאיים והמעבר משטח אחד לאחר נעשה דרך שער עץ שיש לקפץ מעליו.


לפתוח ולקפוץ מעל

באמצע המסלול עוצבה פינת ישיבה מקורות עץ שהונחו בחצי סהר. הפינה נמצאת בסמוך לחוות סוסים ואפשר לראותם רועים באחו.ההליכה על הכביש מביאה עמה גם היא כמה הפתעות. בתעלה לאורך רחוב Plakseweg גרה משפחת בונים. באמצע התעלה הם בנו סכר. כדי לאפשר מעבר המים בתעלה, הציבה העיריה צינור בתוך הסכר. אם תחכו בשקט ובסבלנות אולי תזכו לראותם.


הסכר של הבונה


לאורך הדרך תוכלו לראות עצים שכרסם הבונה לבניית הסכר


בהמשך תגיעו לעוד פינת טבע קסומה בה גר זוג חסידות.
מפת המסלול

מה עוד יש לראות/לעשות בסביבה


על הכפר חרוסבייק בזמן מלחמת העולם השניה ועל עוד אטרקציות באזור תוכלו לקרוא בפוסט הנרחב שכתבתי על ניימכן והסביבה.


לאכול ולשתות בסביבה: בקוטג' הירוק שהוא גם בית תה וגם B&B.אם המסלול הזה מצא חן בעיניכם ואתם מעוניינים לקבל ממני המלצות נוספות לטיולים, הרשמו כאן לרשימת התפוצה שלי ותקבלו מדי פעם עדכונים על פוסטים חדשים.


איפהעוד הייתם רוצים לטייל בהולנד? רשמו לי בתגובות כדי שאוכל להתאים את ההמלצות שלי לרצונות שלכם.

אינסטגרם רק עתיק.jpg

רוצה להתעדכן בדף הפייסבוק של רק-עתיק?

רוצה לראות את הולנד מבעד לעיני?

רוצה לטייל איתי במקומות נסתרים מעין התייר הרגיל?