top of page

פוסטים מומלצים

24 שעות בקופנהגן

עודכן: 27 ביולי 2023


הרשימה עשויה להכיל קישורים לתוכנית שותפים. הזמנה דרך קישורים אלה אינה משפיעה על המחיר עבורכם אלא מתגמלת אותי בסכום סמלי שעוזר לי להמשיך את פעילות הבלוג. מודה לכם על כל לחיצה והזמנה דרך הקישורים האלה.

 

ממערב למזרח קופנהגן ביום אחד


קופנהגן היא עירו של המלך כריסטיאן ה 4 אותה הוא עיצב בדמותו הרוכבת על סוס אי שם במאה ה 16. הוא ביצר את העיר בביצורים מלאכותיים ובתעלות מים ובנה לה ארבעה שערים.

בשנת 1853 בוטל האיסור לבנות מחוץ למרכז העיר העתיקה, בוטל הרעיון של הגנה באמצעות ביצורים, הוסרו שערי העיר והחלה בנייתם של האזורים החדשים.

אמליאן-בורח, ארמונה של משפחת המלוכה הדנית בקופנהגן

ראשיתה של קופנהגן בשנת 1000 לספירה ככפר דייגים שהלך וגדל ובתחילת המאה ה 12 הפך לנמל חשוב המקשר בין רוסקילד, עיר הבירה של דנמרק דאז, לבין העיר לונד שמעבר לים (כיום שייכת לשבדיה). בשנת 1540 קיבלה זכויות של עיר והפכה גם לעיר האנזה בזכות מיקומה האסטרטגי והגישה אל הים הבלטי. היא נמצאת באי שיילן הגדול מבין איי דנמרק. על הטיול שלנו באי השלישי בגודלו שנקרא פון, כתבתי כאן.


מרכז העיר העתיקה מחולק לארבעה חלקים בהתאם לכיווני שושנת הרוחות. פעם היו שערי כניסה לעיר וארבע דרכים מרוצפות אבנים שהובילו אל תוך העיר העתיקה, היום שכונות שכל אחת מתייחדת במאפיינים ארכיטקטוניים, דמוגרפיים והסטוריים משלה.


הפוסט הזה, כמו העיר, מחולק בהתאם לשכונות העיר העתיקה, ומציע הכרות בסיסית עם השכונות המרכזיות, עם האופי המיוחד להן, האטרקציות המרכזיות והמקומות שאותי משכו ביותר. לרשותי עמדו קצת יותר מ 24 שעות מה שהפך את הביקור למאתגר מבחינה פיזית כמו גם בבחירת נקודות העניין בעיר. אני מציעה לכם לתכנן ביקור של מספר ימים בעיר. אם תרצו תוכלו להעזר באפליקציה המציעה סיורים וירטואליים מודרכים בשכונות העיר.שכונת Vesterbro

בחלק המערבי של העיר העתיקה תמצאו את שכונת וסטרברו או בתרגומה המילולי – הגשר המערבי. בעבר שכונת פועלים מוזנחת, מקומם של מי שחי בשולי החברה; היום שכונה רב-תרבותית תוססת וטרנדית.


הרחוב הראשי הוא Vesterbrogade (רחוב=gade). מצידו האחד שכונת פועלים עם חנויות של אוכל וביגוד רב תרבותיות. מצידו השני חנויות בוטיק טרנדיות יקרות, מסעדות ופאבים. ניגוד מעורר עניין ומחשבה. ככל שתתקרבו לכיוון מרכז העיר (אל תחנת הרכבת המרכזית) יקבל הרחוב ציביון אותנטי יותר ותוכלו לראות חבורת נשים מרוקאיות יושבות בפתח חנות ירקות אל מול זוגות צעירים לבושים במיטב האופנה.


האווירה היא נינוחה ומילת המפתח היא גיוון.

איפה להסתובב

  • Værnedamsvej

רחוב בו בתי קפה וחנויות ידידותיות למשפחות עם ילדים

  • Kødbyen

בעבר מרכז מסחר הבשר בעיר, כיום מרכז חיי לילה, גלריות ומסעדות

  • Sønder Boulevard

רצועה ירוקה מנוקדת במשטחי ספורט, בתי קפה ומסעדות

  • Istedgade

אחד מהרחובות המרכזיים בשכונה


אטרקציות

גני טיבולי – אחד מגני השעשועים העתיקים באירופה. ממוקם בסמוך לתחנת הרכבת המרכזית. לרכישת כרטיס כניסה לפארק ללא עמידה בתור לחצו כאן.

מוזיאון המוקדש לאוסף הפרטי של קארל יאקובסן (מייסד בירה קרלסברג) ובו אומנות מן המאה ה 19 ועתיקות

פארק וגן חיות בחלק הצפוני של השכונה

  • Carlsberg

כאן שכן בעבר מפעל קרלסבג וכיום שכונה מתחדשת עם מבנים היסטוריים


מלונות

מלון עם אווירה משפחתית ומטבח אורגני

מלון בוטיק חדש

הוסטל במיקום מצויין עם ארוחת בוקר אורגניתרחובות בשכונת וסטברו


מרכז העיר העתיקה Indre By

דאון טאון קופנהגן או מרכז העיר העתיקה היא הלב הגיאוגרפי וההסטורי של קופנהגן. אפשר בקלות להתבלבל ולדמיין לרגע שאנחנו צועדים בשדרות הרחבות והמהודרות של פריס. מכל עבר ניבט מבנה היסטורי, ארמון נהדר, כיכר מלבבת עם פסל במרכזה. טיילו במדרחוב היפה, הציצו אל תוך חנויות היוקרה ותנו גיחה גם לרחובות הסמוכים.

האווירה היא שיקית ומילת המפתח היא מרחב.

איפה להסתובב

  • Stroge

אחד מן המדרחובים הארוכים באירופה ובעיני אחד היפים בהם. הוא נמשך על פני יותר מקילומטר וחוצה כמה מן הכיכרות היפות בעיר: כיכר בית העיריה Rådhuspladsen וכיכר המלך Kongens Nytorv. כאן תמצאו את החנויות הכי יוקרתיות בעיר לצד אינספור בתי מאכל וחנויות לתיירים.

  • Nyhavn

הנמל החדש מן המאה ה 17 לאורכו בתים צבעוניים עתיקים. בתעלה סירות עתיקות. כאן גר גם הסופר המפורסם האנס כריסטיאן אנדרסן. כאן אפשר גם להצטרף לשייט בתעלות העיר.

  • Kastellet

מרכז העיר המבוצרת אשר היום הוא פארק יפייפה ובו מספר מבנים כמו כנסיות, שני שערים, מזרקה, טחנת רוח ועוד.אטרקציות

  • Den lille Havfrue

פסל בת הים הקטנה. פסלו של אדוארד אריקסן משנת 1913 אשר לא שיער לעצמו איך הפסל הצנוע בגודלו (1.25 מטר גובהו) יהפוך לאייקון ולמקום עליה לרגל לתיירים מכל העולם. הפסל נמצא על סלע על הטיילת. אגב, בהמשך הטיילת, כך נודע לי קצת מאוחר מדי, תוכלו לראות את בת הים המוטנטית.

<