top of page

פוסטים מומלצים

מסעדות מישלן 'ירוקות' בהולנד

עודכן: 25 ביולי 2023


אוכל טוב יכול להיות חוויה אמיתית. והחוויה הזו הופכת אפילו יותר טובה אם המנה לא רק טעימה, אלא גם מוכנה עם תשומת לב לערכי הקיימות.


מדריך המסעדות של מישלן אינו מכיל קטגוריה מיוחדת למסעדות 'ירוקות', אך יש לו תג 'כוכב ירוק' המכיר במסעדות שמחוייבות לקיום ערכי קיימות, ביניהם מיחזור, שימוש במצרכים מקומיים ועונתיים, הפחתת בזבוז מזון והקטנת הנטל הסביבתי.


בהולנד יש, נכון להיום, 15 מסעדות שזכו ל'כוכב ירוק' מטעם מישלן.


להלן רשימת מסעדות מישלן 'ירוקות' בהולנד (כולל שלוש מסעדות באמסטרדם בסוף הפוסט) ובצידה – הפניה לטיולים אפשריים, מקומות מעניינים וערים יפות בקרבת מקום למסעדה.מסעדות מישלן 'ירוקות' בהולנד


אחת המסעדות הידועות והוותיקות בהולנד. מאופיינת בשיתוף פעולה עם חקלאים מקומיים ושימוש בירקות מהגינה והחממה שלה. המסעדה היא בעלת שלושה כוכבי מישלן.


על העיר זוולה, מוזיאונים ואטרקציות בסביבה תקראו כאן.כאן שמים דגש על מנות חדשניות עם מרכיבים מקומיים, כמו ירקות, דגנים, פירות ופטריות.


המסעדה נמצאת במרכז העיר רוטרדם, במרחק הליכה מבתי הקוביה עליהם תקראו כאן.במסעדת Lokaal דוגלים ברעיון של מיחזור. שימוש במרכיבים מקומיים ובעזרים ממוחזרים כך שאפילו מגשי ההגשה היו פעם עצים ביער המקומי.


לא רחוק מהעיר הזאת, תגיעו לאחת מערי ההאנזה הכי יפות בהולנד – דוסבורח. על העיר תקראו כאן.זו המסעדה למי שאוהב אוכל עונתי. כאן עובדים רק עם מרכיבים מקומיים וברי קיימא מגינת הירק והטבע של המסעדה.כאן תוכלו להתענג על מרכיבים מקומיים התואמים את העונה בבית חווה סקנדינבי היסטורי.


אם הגעתםן עד לאחת משתי המסעדות האחרונות, צאו לטיול דרך במחוז זיילנד.גסטרונומיה בוטנית זה כאן. השף אמיל ואן דר שטאק משוטט ביער ובוחר את הצמחים למאכלים היצירתיים שלו.

המסעדה היא בעלת שני כוכבי מישלן רגילים בנוסף לכוכב הירוק.


המסעדה נמצאת בלב העיר הכי תיקה בהולנד – ניימכן. על העיר ועל כל מה שיש לראות ולעשות בה, תקראו כאן. ואם הגעתםן עד לכאן – אתםן מוזמניםות לתאם עמי סיור בעיר בה אני גרה כבר שנים רבות.תפריטים עשויים מנייר סיבי עגבניות ומצעי שולחן אורגניים - במסעדת ONE יודעים מה המשמעות של קיימות. במסעדה עם טאצ' תעשייתי, יוצר השף אדווין סומאנג מנות הרפתקניות במיוחד, שהוכנו עם ירקות מגינת הירק שלו.

המסעדה היא בעלת כוכב מישלן רגיל בנוסף לכוכב הירוק.


במרחק של עשרים דקות נסיעה תגיעו לכפר הלבן, תורן. על הכפר והסיפור המיוחד שלו תקראו כאן.אם אתם מחפשים מסעדה מובילה מודרנית עם אווירה ייחודית, אז מסעדת דה דייק היא המקום להיות בו. תפריט צמחוני בר קיימא עם ירקות, עשבי תיבול ופירות מגן הירק וגם נוף יפה של הפולדר ושל הרפת הישנה.


אם אתםן במקרה לניםות בשדה התעופה סכיפהול או לידו, זו המסעדה הטובה הקרובה לשדה. על שדה התעופה תוכלו לקרוא כאן.במסעדת Héron Petit אוכלים טהור וישר. השפים ג'ויס בילדרמן וויקטור סטוקר גורמים לאנשים לחשוב עם הגישה ברת-הקיימא שלהם.


אחרי בעודה טובה, אני ממליצה על הליכה של עשרים דקות אל הבית הכי מיוחד באוטרכט. על בית ריטפלד-שרודר תקראו כאן.חומרי גלם מקומיים ואזוריים עם דגש על ירקות, זה מה שמקבלים במסעדת Triptyque. 'שף ירקות' ניבן קונץ הוא המייסד של נוסחת 80/20, שבה 80 אחוז על הצלחת הם ירקות והשאר 20 אחוז בשר או דגים.


אחרי הסעודה אני ממליצה לנסוע עשרים דקות לעיר הקרובה – דלפט. כאן תקראו על עיר הנסיכים בכחול-לבן.במסעדה Aan Sjuuteeänjd מוצרים אורגניים וירקות נשכחים מגינת השף.


הגעתםן למחוז לימבורח הדרומי. צאו לטיול דרך במחוז או לביקור במסטריכט, בירת המחוז.עצמאי ואידיאליסטי. אלו הם המאפיינים של מסעדת Het Seminar, שבה מבשלים - ללא תפריט - רק עם מוצרים הזמינים באותו זמן.


תרצו לבקר באחד הכפרים הכי יפים בהולנד? בקרו בכפר אוטמארסום עליו כתבתי כאן.מסעדות מישלן 'ירוקות' באמסטרדםהמסעדה שמה לה לדגל לקדם את המטבח ההולנדי ותרבות האוכל המקומית.

המסעדה היא בעלת כוכב מישלן רגיל בנוסף לכוכב הירוק.חומרי גלם טריים וטעמים טהורים הם בבסיס התפריט של המסעדה האינטימית פלור. במסע קולינרי מודע תהנו ממנות פשוטות אך מיוחדות שנעות עם עונות השנה.

המסעדה היא בעלת שני כוכבי מישלן רגילים בנוסף לכוכב הירוק.כשמה, כן היא. במסעדת De Kas (חממה בהולנדית) מגדלים בחממה הפרטית כ-300 זנים של ירקות, עשבי תיבול ופירות שמשמשים להכנת המנות.

המסעדה היא בעלת כוכב מישלן רגיל בנוסף לכוכב הירוק.

 

לחובבי קולינריה וטיולים – אני מציעה בניית מסלול בהולנד. לחצו כאן לפרטים.


לרשימת מסעדות מישלן בהולנד, לחצו כאן.

Comments


bottom of page