top of page

פוסטים מומלצים

פוסט ה 100

גילוי נאות: הפוסט עשוי להכיל קישורים לתוכניות שיתופים. כל לחיצה/הזמנה דרך קישורים אלה אינה משפיעה על המחיר עבורכם אלא מתגמלת אותי בסכום סמלי שעוזר לי בכתיבה ותחזוק הבלוג. אני מודה לכם על כל לחיצה והזמנה דרך הקישורים האלה.


שיאים ופסגות בהולנד


פוסט מספר 100 בבלוג שלי הוא הזדמנות לעשות סיכום תקופה.


את הפוסט הראשון בבלוג כתבתי ב 1 בינואר 2017 וזה אומר - לפני 5 שנים! את הבלוג התחלתי לכתוב כשרעיון טיולי הוינטג' היה בחיתוליו. כשעדיין לא ידעתי כמה אלמד בדרך מכתיבת הבלוג, מהטיולים והמטיילים שלי. כשעדיין לא ידעתי שהבלוג יהפוך להיות חלק חשוב מהחיים שלי. הבלוג והקוראים שלי, אתם.


הפוסט הראשון שהיה קצר וענייני ונקרא וינטג', וינטאג' או בכלל רטרו? עסק בהגדרת המונחים האלה ובהבדל ביניהם. אחר כך כתבתי גם מדריך לחנויות וינטג' באמסטרדם ואחד לשווקי וינטג' באמסטרדם. כתבתי גם מדריך וינטג' ברוטרדם וגם מדריך לביקור בשוקי פשפשים עם המלצות נהדרות ואפילו פוסט על בובות וינטג'. וזו היתה רק ההתחלה.


בחיפושי אחר חנויות וינטג' מיוחדות התחלתי לנסוע ברחבי הולנד, לראות מקומות יפים ולא מוכרים ולכתוב גם עליהם. והנה נולד עוד ענף בעשייה שלי; במקביל לטיולי הוינטג' התחלתי לפתח מסלולי טיולים, לכתוב עליהם וגם לתכנן טיולים בהולנד עבור תיירים. כך גיליתי את מֶפֶּל שנקראת גם אמסטרדם של הצפון, את ערי המבצר בהולנד ואת ערי ההאנזה האהובות עלי. גיליתי את תורן, הכפר הלבן, בדרום הולנד ואת האיים האבודים – אורק ושחוקלנד - בצפונה.כתבתי לא מעט על אמסטרדם (למשל, מדריך אמסטרדם למתקדמים, מוזיאונים באמסטרדם ועוד) וגם על עירי שלי, ניימכן. כתבתי גם על ערים קטנות יותר כמו איינדהובן, ארנהם ודן בוש.


הדרך היתה ועודנה פתלתלה ולא תמיד מתוכננת. כך, למשל, אחרי שביקשתי מאחת הקוראות שלי לכתוב על השייט שעשתה עם משפחתה בתעלות הולנד, נולדה לבלוג קטגוריה חדשה ואהובה של כותבות אורחות. בהמשך התארחו אצלי גם עינת מגוואטמלה, גלית ממינכן וישראליות רבות שגרות בהולנד ומספרות על עיר מגוריהן. התארחו בבלוג גם ישראליות שנולדו או גרו בהולנד כמו אתי ואילנה שמאירות פן נוסף של החיים בהולנד.


מפעם לפעם כתבתי ונתתי טיפים לתכנון טיול בהולנד כמו הפוסט שבו הצעתי שיטה לתכנון טיול כוכב בהולנד. כתבתי גם על היבטים שונים של התרבות ההולנדית - השפה ההולנדית (להיות הולנדי בחמש מילים ו ביידיש זה נשמע יותר טוב), טירות בהולנד (כבוד לבית הכבוד) ועל הארכיטקטורה ההולנדית.


במהלך הדרך היו עליות ומורדות. אחד השיאים היה פתיחת קבוצת הפייסבוק שלי שממשיכה לגדול באופן אורגני לחלוטין בדיוק כמו הבלוג. אבל היו גם מורדות והגדול הוא המשבר העולמי שהגיע אלינו בדמות וירוס הקוביד. בבת אחת פסקה התיירות ועמה גם הפעילות שלי. אבל קוביד הביא עמו גם תופעות לוואי טובות; בזכותו התחלתי להדריך בניימכן ובזכותו גם התחלתי לטייל יותר בטבע.מה אני מאחלת לעצמי לקראת התקופה הבאה בבלוג?


שיהיו שיאים חדשים, שאלמד גם מהמורדות ושפוסט מספר 200 יפתיע אותי!


ומה אתם מאחלים לי? אשמח לקרוא בתגובות.


אם בשיאים ומורדות עסקינן, אני רוצה להמליץ לכם על כמה שיאים אותם כבשתי ועליהם אני ממליצה בחום.


שיאים מומלצים בהולנד


מגדל תצפית Uitkijktoren De Kaap

דרומית לאוטרכט על גב הרכס אשר נוצר בתקופת הקרח הלפני אחרונה עומד לו מגדל תצפית באמצע היער. כשמטפסים לגובה של 25.6 מטרים אפשר לראות את אוטרכט בצפון ואת הכפר דוֹרן בדרום.

שמו של המגדל כמו שמו של היער הוא קָאפּ על שם כף התקווה הטובה באפריקה. השם ניתן לו על ידי משפחת סוולנחרבל שחזרה מדרום אפריקה ורכשה את הקרקע בסביבה.

מגדל העץ משנת 1890 הוחלף במגדל ברזל שגם הוחלף מספר פעמים עד שהמגדל הנוכחי הוקם בשנת 2006.


מגדל התצפית ביער עם נוף של עצים בשלכת+מבט מלמעלה מאחורי הגב של בחורה עם שיער שחור ארוך

כתובת: כדי להגיע לחניה הקרובה למגדל, בתוכנת הניווט כתבו Groene Entree Kaapse Bossen או Maarsbergseweg, 3941 MJ Doorn. משם תגיעו בהליכה מתונה של כרבע שעה ביער אל המגדל. הרכס כולו מיוער ויש בו מסלולי טיולים לרוב.


נגישות: שבילי ההליכה נוחים. במגדל עצמו אין מעלית.


מה לעשות בסביבה: לבקר בבית דורן או בעיר אוטרכט היפה.


רוצים לבלות יום באוטרכט? לחצו כאן לכל האטרקציות בעיר⬇️

מגדל הפעמונים בכנסיית סנט סטיבנס בניימכן

המגדל השולט על קו הרקיע של העיר נבנה במאה ה 14 בסגנון רנסאנסי. במלחמת העולם השניה הופצץ המגדל ונפל. בנפילתו הרס לא מעט בתים ברחוב הסמוך והרג חמישה שומרים שנכחו במקום באותו זמן. לאחר המלחמה שוחזר המגדל ונוסף לו שפיץ באורך של שלושה מטרים.

אם יש לכם כוח טפסו את 199 המדרגות ותקבלו תגמול הולם בדמות נוף מרהיב על העיר ועל נהר הוואל.


נגישות: במגדל עצמו אין מעלית והמדרגות צרות מאד.


מה לעשות בסביבה: עוד על הכנסיה, העיר והסביבה תקראו בסדרת הפוסטים שלי על העיר

ניימכן. רוצים להצטרף לסיור בהדרכתי בניימכן? קראו כאן את כל הפרטים וצרו עמי קשר.למעלה מימין לשמאל: השעון על מגדל הכנסיה, תצפית על הנהר, רחבת השוק עם מגדל הכנסיה ברקע. למטה: קו הרקיע של העיר


רופטופ-בר באמסטרדם

המלצות רבות קראתי על ה W Lounge במלון W באמסטרדם ואני מצטרפת אליהן בפה מלא. העיצוב מודרני וצעיר, הקפה מצויין והנוף – הו הנוף – אמסטרדם במיטבה. תוכלו גם להשתכשך בבריכה שעל הגג, ללון במלון ולאכול במסעדות הנוספות במלון The Duchess ו MR PORTER.

המלון נמצא בסמוך לכיכר הדאם. להזמנת חדר לחצו כאן.


נגישות: אל הבר מגיעים במעלית.


מה לעשות באמסטרדם: ללכת למוזיאון, לשוק או פשוט לטייל לאורך תעלות העיר.למעלה מימין לשמאל: אני יושבת על מרפסת הבר+הכורסאות במרפסת+נוף מהממרפסת. למטה: בריכת המלון על המרפסת

ההר הכי גבוה בהולנד

לפני שתגיבו בפליאה ארגיע ואומר שההר הכי גבוה בהולנד גובהו בסך הכל 322.4 מטרים (כדי לסבר את האוזן, הר ארבל מתנשא לגובה של 390 מטר מעל הכנרת). ההר נמצא בנקודת שלוש הארצות בפרובניציית לימבורח הדרומית בהולנד.

כאן תוכלו לעמוד בשלוש ארצות בו זמנית (גרמניה, בלגיה והולנד), לטפס על מגדל תצפית, לחפש את הדרך במבוך או לצאת לטיול רכוב במחוז לימבורח היפה.


נגישות: במגדל התצפית במקום אין מעלית.


מה לעשות בסביבה: לצאת לטיול רכוב במחוז לימבורח או לבקר במאסטריכט ובפלקנבורח.


עמוד גבול בנקודת שלוש הארצות
עמוד גבול בנקודת שלוש הארצות

 

אלה היו ארבעה שיאים צנועים שלי. אני גאה בכל אחד מהם אך הגאווה הגדולה שלי נובעת מכל מי שקורא את הפוסטים שלי. כל קורא שמצטרף, כל מי שמגיב, כולם משמחים אותי ויוצרים אצלי תחושת ענווה גדולה. תודה.


אשמח לשמוע על השיאים שלכם. ספרו לי בתגובות - באיזה שיא אתם הכי מתגאים?

207 צפיות

2件のコメント


Ziva Raanan
Ziva Raanan
2021年12月31日

אין טיול להולנד בלי הבלוג שלך שתוך שנים מעטות התמלא ומציע עושר גדול כל כך בעיקר למטיילים הסקרנים ולאלו שמחפשים להכיר קצת מעבר למוכר ולידוע. כן ירבו הפוסטים, ורק שתירגע קצת הפנדמיה ונחזור לטייל בביטחה.

いいね!
Rachel Lavi Dagan
Rachel Lavi Dagan
2021年12月31日
返信先

ואין בלוג בלי קוראים נהדרים כמוך, זיוה. הלוואי שנחזור לטייל בביטחה בקרוב.

いいね!
bottom of page